Laden...

De onderdelen van internetrecht

Inhoudsopgave

Internetrecht al het recht waarbij internet een belangrijke rol speelt. Het is eigenlijk heel simpel, iets wat offline niet mag, is online ook niet toegestaan. Echter bestaat hier geen duidelijke wet voor. Wel vallen onder internetrecht vele soorten recht, omdat veel onderwerpen deels te maken hebben met de online wereld. Bijvoorbeeld vermogensrecht, hierbij heeft bijvoorbeeld het betalen met bitcoins te maken met internet, of het zetten van een digitale handtekening. Maar ook privacyrecht is een belangrijk onderdeel, zoals sinds een tijdje toestemming nodig is alvorens men cookies mag gebruiken. Het telecommunicatierecht valt ook onder het internetrecht, denk hierbij aan het bel-me-niet-register. Een van de belangrijkste soorten recht die valt onder het internetrecht is misschien wel het strafrecht. Cybercrime is een onderwerp dat zich in zijn geheel afspeelt op het internet, net als online handel in bijvoorbeeld verboden wapens. Al bovenstaande onderwerpen samen, en natuurlijk nog vele andere die allemaal te maken hebben met het internet, vormen het internetrecht.

De onderdelen van internetrecht

Stichting Brein gaat IP-adressen verzamelen

Een belangrijk onderwerp dat nu veel in het nieuws is, en alles te maken heeft met het internetrecht, is de schending van het auteursrecht door het illegaal uploaden van software op torrentsites als The Pirate Bay. Onlangs heeft stichting Brein groen licht gekregen om gegevens van deze uploaders en downloaders  te achterhalen, onder andere in de vorm van IP-adressen. Het gaat hier vooral om gebruikers die illegale bestanden verspreiden, en IP-adressen die zeer regelmatig deze torrents binnenhalen. Denk hierbij niet alleen aan bestanden als games, series en films, maar ook aan E-books en muziek. Deze personen kunnen boetes van een paar duizend euro verwachten.

Of het echt zo ver komt is nog maar de vraag, want deze IP-adressen moeten nog gekoppeld worden aan naam- en adresgegevens alvorens er boetes en straffen uitgedeeld kunnen gaan worden. Om deze gegevens te kunnen verkrijgen zal Brein aan moeten kloppen bij de Nederlandse providers, en die geven tot op heden nog geen toestemming om deze gegevens in te zien omdat ze bang zijn dat dit klanten gaat kosten. Uiteindelijk is het dus aan de rechter te bepalen wat zwaarder weegt: het belang van de auteursrechtenhouders of dat van de privacy van de Nederlandse burger.

https://www.lawfox.nl/internetrecht/

Tags:

Hier zijn enkele gerelateerde berichten

Als jij zo iemand bent die niet kan leven zonder zekerheid, dan kies jij er

...

Rijden in het verkeer met een vrachtwagen is zeker niet altijd eenvoudig. Niet voor niets

...

Bij Fiscale advocatuur Vink in Amsterdam bent u aan het juiste adres als u op

...

Bent u op zoek naar een mediator in Den Helder? Trust Mediation bestaat uit twee

...

Bent u op zoek naar kartonnen dozen om goederen te verzenden of op te slaan?

...

Bent u op zoek naar een nieuwe compressor voor uw tandartspraktijk? Dan kunt u deze

...

Bij NLP-NU leer je jezelf en anderen beter kennen. Je leert observeren, analyseren, begrijpen en

...

Als een dierbaar persoon bij jou in de omgeving is overleden is het een erg

...

Ik heb sindskort de hulp ingeschakeld van een incassobureau uit Den Haag. Omdat ik een

...

Iedereen die een laptop koopt, is er waarschijnlijk heel zuinig op. Logisch, want een laptop

...

Veel mensen nemen een rieten dak op hun huis, omdat het een mooie uitstraling geeft

...

Bent u werkgever en zoekt u een advocaat omgeving Ede? Dan bent u bij Vallei

...

Het klinkt misschien een beetje gek dat je naar Rotterdam moet voor een letselschade advocaat,

...

Het is erg vervelend maar je kunt te maken krijgen met letselschade. Dat betekent dat

...

Je hebt het waarschijnlijk niet door, maar je hebt vrijwel dagelijks te maken met het

...

Heb je onlangs een juridisch conflict opgelopen en weet je hier geen raad mee? Schakel

...

Een arbeidsdeskundig onderzoek heeft ons erg geholpen om meer en beter inzicht in ons bedrijf

...

Als je te maken hebt gehad met een ongeluk is de kans groot dat je

...